Humno » Archív » Radoslav píše Ježiskovi4 online.

Radoslav píše Ježiskovi

Comments 1


Toto je archívny článok. Nie je nový a už ste ho možno niekedy čítali v nejakom inom médiu. Kliknite sem a zistíte viac info o tom, prečo je to tak.

Milý Ježiško,

vždy mi bolo ľúto detí, ktoré majú narodeniny priamo na Vianoce a sú každoročne ukrátené o jednu sadu darčekov. Ty navyše ani meniny nemáš, čo – pri všetkej úcte k Tvojim rodičom – je celkom svinstvo, keďže oni obaja meniny majú a dobre vedia, aké sú pre dieťa dôležité. Vianoce si zrejme tiež veľmi neužiješ, jednak by si si musel darčeky sám nakúpiť aj doniesť, čím sa stráca celý moment prekvapenia, a jednak asi máš dosť behačky kvôli všetkým tým parchantom, čo ich treba za jednu noc obslúžiť po celom kresťanskom svete. Bezhraničná ľútosť, ktorú cítim k Tvojmu nešťastiu, ma v tomto predvianočnom čase zaplavila mierou vrchovatou, a preto som sa rozhodol, že Ti musím napísať.

Nechcem sa Ťa dotknúť, ale podľa mňa musíš byť veľmi smutná a depresívna bytosť. Všelijakí bezbožníci a drzé papuľnaté detiská sa na Teba už od leta obracajú so svojimi sebeckými a naskrze materialistickými žiadosťami. A všetci len daj, prines, zožeň a splň. Do kostola poriadne nechodí ani desatina z nich a ešte aj z tej desatiny tam väčšina chodí len preto, aby ich dedina neohovorila. Ale ako sa priblížia Vianoce, začnú huckať svoje decká, nech vypisujú darmožrácke listy plné pravopisných chýb. Žiadna pozemská celebrita nemôže pocítiť toľké prázdno a osamelosť uprostred hlučného davu, ako ho musíš každodenne zažívať Ty. Nedivil by som sa, keby si kombinoval kokaín, barbituráty a dlhé hlty chladivej vodky, aby si sa dokázal preniesť cez to peklo, ktorým si musíš v tomto období každý rok prejsť. Nemôžeš si ani poriadne zabohovať, keď Ťa všetka tá nespravodlivosť, globálny nevďak a chamtivosť Tvojich klientov začnú priveľmi ubíjať, nepatrí sa také niečo pre vznešenú bytosť Tvojho formátu.

Ja byť Tebou, vykašlem sa na to celé ešte niekedy v stredoveku, tresnem dverami, že by tlaková vlna pol Afriky zaplavila a nech si to robí niekto iný. Ale Ty nesieš svoj kríž naďalej a každý rok sa staráš miliarde ľudí o Vianoce. A pritom, koľkí z tých, čo Ti pília uši s darčekmi, si vôbec spomenú, že práve 24. decembra máš narodeniny? Ja by som povedal, že skoro nikto, ale nebudem radšej tipovať, pretože Ty aj tak vieš presne a menovite, ktorí to sú. Viem, som len nepokrstený bezverec, ale hádam Ťa moje slová aspoň troška povzbudia v Tvojej ťažkej, namáhavej, avšak predovšetkým zodpovednej práci. Vydrž to ešte aspoň pár desaťročí a potom nech to za Teba preberie bárs aj ten mladý od mohamedánov, však na ňom už teraz vidno, že by celkom rád.

Dovoľ mi preto, aby som Ti takto verejne k Tvojim dvetisícšiestym narodeninám  zaželal všetko najlepšie, pevné nervy, čo najmenej kacírov, satanistov, komunistov, homosexuálov, úžerníkov a ostatných, čo Ti pijú krv. Tiež Ti z celého srdca prajem, nech si aspoň občas môžeš vybiť frustráciu nejakým menším tornádom, ktoré pošleš na toto odkundesmi preplnené ľudstvo.

Drž sa a vopred dík za tohtoročnú miernu zimu, nie že zasa navalíš snehu jak minule, keď som sa nevedel na letných gumách domov dostať.

S úctou Tvoj

Radoslav

P.S.: A teda ako, keby si už chcel niečo silou-mocou nosiť pod stromček, tak ja si už konečne prosím hudobný sluch a Barbora by chcela niečo na ploché nohy.

Toto je archívny článok. Nie je nový a už ste ho možno niekedy čítali v nejakom inom médiu. Kliknite sem a zistíte viac info o tom, prečo je to tak.

Nehodnotené

1 hviezda2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek

Loading ... Loading ...
This entry was posted in Archív and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.
Rado Ondřejíček

Kurz nekoktania

Rado Ondřejíček

O futbale a filozofii

Rado Ondřejíček

Facka, ktorá by nás posunula ďalej

Rado Ondřejíček

Balada o Zuckenbergovi

Rado Ondřejíček

Staromestské parkovacie manévre

Rado Ondřejíček

Stalo sa dvanásteho októbra

Discussion on article

One Comment

  1. saschia
    Posted July 30, 2008 at 13:40 | Permalink

    jaaaj, citala som v dvetisicsiestom a opat clanocek potesil…

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.

How To Get Rid Of Stretch Marks